Nájdete nás na telegram odysee youtube

Kým príslušníci ozbrojených síl USA a závislé osoby (príbuzní) sú na základe obrannej dohody medzi vládou SR a vládou USA oslobodení od platenia všetkých daní vrátane DPH, poplatkov či licenčných poplatkov, občania SR takúto výhodu nemajú.

K dvojakému prístupu sa vyjadrila aj Generálna prokuratúra SR, podľa ktorej je takýto dvojaký prístup v hrubom rozpore s ústavnými princípmi Slovenskej republiky. „Nie je zrejmé prečo napr. vojaci, resp. ich rodinný príslušníci USA, ktorí v podstate budú vykonávať služobný pomer obdobný služobnému alebo pracovnému pomeru domáceho obyvateľstva, by nemali platiť DPH a pod“ viac tu: ZÁSADNA PRIPOMIENKA 29. K čl. 17 – Z: K čl. 17 ods. 1 návrhu Dohody

Poslanci NR SR Marian Kotleba, Martin Beluský, Marek Kotleba a Peter Krupa predložili návrh zákona ktorý má za cieľ napraviť jednu z mnohých diskriminácií ustanovenú v obrannej dohode medzi vládou SR a vládou USA.

Navrhovatelia novely zákona zavádzajú odstránenie tejto diskriminácie a pohonné hmoty použité na vlastnú potrebu občana SR budú oslobodené od všetkých daní.

Ak by bola novela zákona zavedená do účinnosti, cena za 1 liter PHM by bola o 50 % lacnejšia.

Dokumenty a hlasovanie tu: Parlamentná tlač: 133

Poslanci: OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti

Poslanci: SMER – sociálna demokracia

Poslanci: Sloboda a Solidarita

Poslanci: SME RODINA

Poslanci: Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko

Nezaradení poslanci

Od admin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *