Nájdete nás na telegram odysee youtube

Podľa Billa Gatesa a Svetového ekonomického fóra (WEF) hrozí, že pokračujúce globálne „otepľovanie“ zničí ľudstvo. A keďže hospodárske zvieratá grganím a prdením vytvárajú metán – predstavujú problém! Nemajte obavy, keď to nebude otepľovanie, bude to ochladzovanie za ktoré môže preľudnenie, poľnohospodárstvo, kravy a pod. – už to tu bolo.

Našťastie, Bill Gates má riešenie, treba prestať chovať dobytok a prejsť na syntetické mäso pestované v laboratóriu. Keďže Bill Gates investoval značné sumy do podnikov na výrobu syntetického mäsa, očakáva, že na tom aj zarobí. Do 16 – rokov budú ľudia jesť syntetické mäso, aspoň podľa WHO.

Tri veľké začínajúce podniky v tejto oblasti – Believer Meats, Eat Just a Upside Foods – získali spolu viac ako 1,2 miliardy dolárov vo forme rizikového financovania, aby mohli priniesť tzv. čisté mäso na pulty obchodov. Na výrobu tohto „mäsa“ je potrebná  biopsia zo zvieraťa – odobratie vzorky zo zvieraťa. Vedci potom tieto mäsové bunky pestujú v laboratóriách.

Potrebujete len bunku, z tejto jednej bunky môžete vyrobiť miliardy libier mäsa, povedal generálny riaditeľ spoločnosti Eat Just.

Ale, pestovať kultivované mäso vo veľkom s použitím normálnych buniek nie je možné bez častých biopsií zo zvierat, čo je drahé a chaotické. Normálne tkanivové bunky sa totižto nemôžu rozmnožovať donekonečna, ich delenie je limitované starnutím. Nádorové bunky takýto limit pri „správnej“ výžive nemajú.

Aby bunkové kultúry rástli dostatočne rýchlo na to, aby poháňali biznis niekoľkých spoločností vrátane veľkej trojky, v tichosti používajú tzv. nesmrteľné bunky, čo väčšina ľudí nikdy zámerne nejedla. Nesmrteľné bunky sú základom lekárskeho výskumu, ale technicky vzaté sú predrakovinové a v niektorých prípadoch môžu byť úplne rakovinové.

Vďaka biotechnologickej revolúcii je možné živočíšne bunky pestovať vo veľkom meradle. Spoločnosti, ako Pfizer Inc. a Johnson & Johnson už desaťročia kultivujú veľké objemy buniek na výrobu vakcín, monoklonálnych protilátok a iných bioterapeutík.

Čo sú tieto bunky zač?

V lekárskom výskume sa používajú od začiatku 50. rokov 20. storočia, keď sa v laboratóriu úspešne vypestovala prvá a najznámejšia nesmrteľná bunková línia – získaná z buniek rakoviny krčka maternice ženy menom Henrietta Lacksová.

Rozdiel medzi predrakovinovými a rakovinovými bunkami je relatívne malý: rakovinové bunky sa podľa definície môžu vzdialiť z miesta nádoru, putovať krvou alebo lymfou a založiť nový nádor (metastázy) na inom mieste v tele.

Rozdiel je dôležitý pre klinický výsledok pacienta s novoobjaveným nádorom, ale zahŕňa len malý biobunkový rozdiel.

Bez obáv: Prominentní výskumníci v oblasti rakoviny uviedli, keďže tieto bunky nie sú ľudské (sú pestované z nádorov zvierat), je v podstate nemožné, aby ľudia, ktorí ich konzumujú dostali z nich rakovinu, alebo aby sa predrakovinové, alebo rakovinové bunky v ľuďoch vôbec rozmnožili. Radšej by ste sa mali obávať dusičnanov, alebo fekálií, ktoré sa nachádzajú v mäse chovanom na farmách…

Robert Weinberg, priekopnícky biológ z Massachusettského technologického inštitútu:

Bunky sa v ľudských telách stávajú nesmrteľnými neustále, a to tak, že mutujú, aby obišli starnutie – a mutujú ešte viac, aby sa vyhli imunitnému systému, ktorý sa spravidla snaží takéto mutanty zničiť. Spoločnosti vyrábajúce kultivované mäso vyvolávajú tieto zmeny genetickou modifikáciou alebo nútením normálnych buniek, aby sa rozmnožovali, kým niektoré z nich nezmutujú. Výsledné bunky sa môžu deliť donekonečna, čím sa vymykajú normálnym limitom rastu. Aj preto sa jednoznačne viac podobajú rakovinovým bunkám. Ak je bunka nesmrteľná, znamená to, že už splnila jeden z predpokladov na to, aby sa stala rakovinovou bunkou.

Napriek tvrdeniam záujmových skupín, že sa jedná o bezpečný druh stravovania budúcnosti, neexistujú žiadne dlhodobé zdravotné štúdie, ktoré by to dokázali.

V závode spoločnosti Upside v Emeryville v Kalifornii kde sa pestujú hydinové bunky museli ochutnávači brať na vedomie: „Kultivované mäso a súvisiace potravinárske výrobky v ochutnávke sú experimentálne, ich vlastnosti nie sú úplne známe.“

Psychopati operujú stále s tým, že planéta nás nedokáže uživiť, lebo preľudnenie, otepľovanie, pred pár desaťročiami to bolo ochladzovanie – ich katastrofálne scenáre sa nevyplnili. Pre každého majú niečo, pre tých čo nejedia mäso GMO plodiny „ošetrené“ tonami pesticídov, pre tých čo jedia mäso, umelé mäso z modifikovaných múch, mäso z nádorových buniek, či chrobáky.

Od admin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *