Nájdete nás na telegram odysee youtube

Na zasadnutí ministrov obrany členských krajín NATO 5. 2. 2015 bol deklarovaný záujem Slovenskej republiky o vytvorenie regionálneho veliteľského centra NATO – NATO Force Integration Unit (NFIU) na území Slovenskej republiky.

Minister obrany SR, počas jednofarebnej vlády SMER-SD 2012 – 2016 Martin Glváč SMER-SD   

Podľa predkladaného návrhu mal styčný integračný tím NATO vzniknúť na území Slovenskej republiky v roku 2016. V roku 2017 bolo regionálne veliteľstvo NATO v tichosti otvorené. Keďže náklady na výstavbu a údržbu budov hradia hostiteľské krajiny, nemohol sa tejto úlohy ujať nik iný ako, ale poporiadku.

4. 9. 2015 bola uzatvorená zmluva s firmou Bonul, s.r.o. (konateľ Miroslav Bödör) na vypracovanie projektovej dokumentácie pre stavebné povolenie na stavbu: Rekonštrukcia budovy pre jednotku NFIU. Kto nakoniec kasárne prerábal neprekvapí (pod hlasovaním), zaujímavá je postupnosť. Najskôr uzatvorím zmluvu na vypracovanie projektovej dokumentácie za 155 070 EUR a potom nechám hlasovať v NRSR?

28. 10. 2015 predložil predseda vlády Róbert Fico predkladaciu správu, návrh na prítomnosť zahraničných ozbrojených síl na území Slovenskej republiky a s ich pôsobením v NFIU, ktorú vláda schválila. Hlasovanie v parlamente sa konalo 12.11.2015.

Dokumenty a hlasovanie: Parlamentná tlač 1848

Vždy, keď budete počuť Róberta Fica kritizovať nejakého politika, politickú stranu alebo vládu, ktorej aktuálne nie je členom kvôli servilnosti voči NATO a USA, spomeňte si kedy a kto pripravil pôdu na príchod cudzích vojsk na územie Slovenskej republiky. Regionálne veliteľstvo NATO na území Slovenskej republiky bolo dohodnuté už v roku 2014. Obranná dohoda, pre ktorú bola vláda Matovičo – Heger tak kritizovaná, začala pripravovať ešte vláda SMERu v roku 2017, po medializácii stiahli chvost.

Martin Glváč tesne pred svojím odchodom z ministerstva (2016) vypísal v utajenom režime tender na rekonštrukciu kasárni vo Vajnoroch a zhodou náhod firma Bonul, s.r.o. zaoberajúca sa hlavne strážením objektov tender vyhrala. Vláda odsúhlasila rekonštrukciu priestorov vo Vajnoroch za 4,081 milióna EUR.

Od admin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *