Nájdete nás na telegram odysee youtube

FARA (Foreign Agents Registration Act)  – Zákon o registrácii zahraničných agentov, zákon, ktorý už od roku 1938 chráni americkú demokraciu pred zahraničným vplyvom. To pred čím sa v USA vďaka zákonom úspešne bránia, radi aplikujú v iných štátoch.

Jeden z posledných verejne známych prípadov: Uniknutý rozhovor – Victoria Nuland diplomatka – zástupkyňa ministra zahraničných vecí pre európske a eurázijské záležitosti diskutuje s americkým veľvyslancom Geoffrey Pyattom o zložení ukrajinskej pomajdanovej vlády, OSN z rozhovoru vychádza ako prisluhovač záujmov USA

Do šírenia americkej demokracie na Ukrajine investovali USA 5 miliárd dolárov

Pri znovuzvolení Borisa Jeľcina na post prezidenta Ruskej federácie zohral tím amerických politických stratégov významnú úlohu. Keď začali, Jeľcin mal mizerných 6% a popularita mu klesala, nakoniec porazil komunistického kandidáta Gennadija A. Zjuganova o viac ako 13 percentuálnych bodov. Nie je nič lepšie, ako mať na čele jadrovej a konkurenčnej veľmoci Prezidenta, ktorý s obľubou holduje alkoholu.

Prieskumné agentúry, debatné asociácie, média, sociálne siete ich vplyv je obrovský.

Obdobný zákon, ako ten americký má Izrael, Rusko… Maďarsko má zákon o mimovládnych organizáciách od roku 2017 – od schválenia čelí útokom a kritike pre obmedzovanie slobody slova… paradoxne od mimovládnych organizácii, ktorých rozpočet tvoria finančné príjmy zo zahraničia vrátane USA.

Slovenská republika je štátom, v ktorom osoby, ktoré pracovali alebo spolupracovali s mimovládkami – ktorých významnú časť príjmov tvoria financie zo zahraničia, zastávali a zastávajú významné štátne funkcie. Jeden z najväčších kritikov mimovládok, ktorý pred svojim publikom nenechá na nich nitku suchú, nepredložil ani jeden návrh zákona, ktorý by obmedzil ich moc, dokonca odmietol takéto návrhy zákonov podporiť. Namiesto toho ich obdaroval miliónmi EUR.

Návrh poslancov Národnej rady Slovenskej republiky Mariana Kotlebu, Milana Uhríka, Rastislava Schlosára a Martina Beluského na vydanie zákona o neziskových organizáciach…

Dokumenty a hlasovanieParlamentná tlač 269

Zdržali sa hlasovania

Od admin

Jedna myšlienka na článok “Zahraničný agent”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *