Nájdete nás na telegram odysee youtube

Pred zasahovaním skrze rôzne mimovládne organizácie do vnútorných záležitosti štátu majú v USA už po desaťročia zavedené účinné zákony. Mimovládky – trójsky kôň na ovplyvňovanie volieb, či dokonca zmeny režimov, ich strategický význam si veľmi dobre uvedomujú a preto do nich nalievajú milióny dolárov.

Mikuláš Dzurinda, Ivan Mikloš : zakladatelia MESA10 (financovaná okrem iných aj Sorosovou OSF). Mikuláš Dzurinda zakladal KDH, bol minister zahraničných vecí, predseda vlády SR. Ivan Mikloš bol podpredseda vlády SR, minister financií, taktiež minister privatizácie, do januára 2022 poradca Sulíka, od marca 2022 poradca Zuzany Čaputovej.

Zuzana Čaputová: 2001 – 2017 pracovala pre mimovládku VIA IURIS, absolvovala Change Management – USAID (United States Agency for International Development)

Iveta Radičová: roky 2003 – 2004 predsedníčka správnej rady OSF, roky 2006 – 2013 rada starších OSF… Ministerka práce, rodiny a sociálnych vecí, predsedníčka vlády SR

Eugen Jurzyca: zakladateľ Transparency International Slovensko, riaditeľ INEKO, člen správnej rady OSF, člen rady starších OSF… Minister školstva, člen bankovej rady, Národná banka Slovenska… (SDKU, aktuálne SaS)…

Martin Barto: 2001 – 2010 člen Správnej rady OSF, spoluzakladateľ mimovládky INEKO.

1993 – 1995 zástupca riaditeľa analytického odboru, Slovenská informačná služba, Bratislava

1999 – 2001 Generálny riaditeľ Divízie stratégie, Slovenská sporiteľňa. Zodpovedal za formulovanie stratégie banky v období reštrukturalizácie a privatizácie (Privatizáciu Slovenskej sporiteľne malo sprevádzať podplácanie, vyšetrovať to mali američania).

2004 člen Bankovej rady Národnej banky Slovenska.

2005 – 2010 Viceguvernér, Národná banka Slovenska, Bratislava… Aktuálne člen republikovej rady Sulíkovej SaS

Miroslav Lajčák: pod jeho taktovkou bola pripravovaná tzv. Bezpečnostná stratégia SR, ktorú M. Lajčák nechal vypracovať americkej mimovládke Carnegie Endowment for International Peace (CEIP), ktorej riaditeľ bol svojho času Tomáš Valášek (aktuálne poslanec NR SR, kandidoval za stranu Andreja Kisku: ZAĽUDI), CEIP financuje aj Sorosova OSF… Schválenie tejto stratégie bolo počas vlády Smer, SNS, MOST-HID odložené kvôli mediálnej publicite a bolo pred voľbami, dokončila to až Matovičova vláda.

Miroslav Lajčák – Soros: Drahá Hillary, v Albánsku vznikla zapeklitá situácia, ktorá si vyžaduje najvyššiu pozornosť na najvyšších úrovniach vlády USA… Riešenia situácie sa mal podľa Sorosa chopiť jeden z troch kandidátov: Carl Bildt, Marti Ahtisaari a Miroslav Lajčák. Na misiu, ktorá si vyžadovala pozornosť na najvyšších úrovniach vlády USA bol vyslaný M. Lajčák.

Renáta Bláhová predsedníčka dozornej rady OSF (od 28.10.2015). Renáta Bláhová je prvou osobou bez medicínskeho vzdelania na poste predsedu Úradu pre dohľad nad lekárskou starostlivosťou (vyštudovala Slovenskú Technickú univerzitu v Bratislave).

Chápadlá mimovládnych organizácii financovaných vládou USA zasahujú na Slovensku nielen do politiky, ale aj do zdravotníctva, školstva či súdnictva.

Ak by sme vychádzali z amerického zákona FARA, ľudia ako M. Dzurinda, I. Radičová, I. Mikloš, Z. Čaputová a mnohí ďalší by boli vedení ako ZAHRANIČNÍ AGENTI – čiže ľudia u ktorých je podozrenie kooperácie s cudzou mocou, ich politická kariéra by mala výraznú prekážku. To či by došlo k privatizáciám strategických podnikov a mnohým iným, pre občanov Slovenska škodlivým udalostiam, je už len na úrovni hypotéz, obdobný zákon tomu americkému (FARA) bol prvý krát predložený v NR SR na schválenie až v roku 2016, opakovane v roku 2018 a 2019. Jedná vec je pekne rozprávať pred publikom, druhá a podstatná sú skutky.

Dokumenty a hlasovanieParlamentná tlač 1586

Hlasovali proti:

Zdržali sa hlasovania:

Od admin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *