Nájdete nás na telegram odysee youtube

„Ak chcete vedieť, kto vám vládne, zistite si, koho nesmiete kritizovať.“ François Marie Voltaire

Podpredseda vlády a minister spravodlivosti JUDr. Štefan Harabin v decembri 2008 predložil do NR SR novelu Trestného zákona zameranú na boj proti tzv. extrémizmu.

Novela Trestného zákona bola poslancami NR SR schválená. Vtedajší prezident Doc. JUDr. Ivan Gašparovič, CSc., Dr. h. c. novelu Trestného zákona vetoval. Podľa prezidenta zákon upravuje problematiku trestnoprávneho vnímania extrémizmu bez toho, aby pojem extrémizmus priamo definoval.

Parlament veto prezidenta prelomil. Novela bola schválená ako zákon č. 257/2009 Z. z. s účinnosťou od 1. septembra 2009.

Prvýkrát sa do slovenského právneho poriadku zaviedli trestné činy extrémizmu, zaviedol sa pojem extrémistického materiálu s tým, že odvtedy je trestné jeho vyrábanie, rozširovanie a tiež prechovávanie (§ 422a – § 422c), pri podnecovaní k národnostnej, rasovej a etnickej nenávisti (§ 424) rozšíril trestnú represiu aj na jej neverejné prejavy… Trestné činy extrémizmu (§ 422a, 422b, 422c a 424a), boli navyše nepremlčateľné ( napr. na úkladnú vraždu či pašovanie drog, sa premlčacia doba vzťahuje).

Trestnoprávne vnímanie extrémizmu: Predstavivosti sa medze nekladú. Jedného dňa môže byť pri „liberálnej“ vláde za extrémizmus považované spochybňovanie multikultúry, gender ideológie, sexuálnej výchovy od ranného detstva, používanie slovanských symbolov, kresťanských symbolov…, stačí zaloviť v dejinách. Doba sa mení, povahy ľudí zostávajú, poruchy osobnosti taktiež – akurát majú iné pomenovanie.

Už teraz sme v dobe, keď tí na tej „správnej“ strane môžu urážať, ponižovať či vyhrážať sa zabitím bez následkov, tí na opačnej strane sú stíhaní už len za verejne prejavený názor. Tibor Eliot Rostas (ZEM A VEK) odsúdený za citáciu slovenských dejateľov, Rudolf Vaský a Martin Daňo odsúdení za výtržníctvo, Milan Mazurek za svoje vyjadrenie v rádiu údajne za hanlivé výroky..., Marián Kotleba za finančný dar v sume ktorá mala prejavovať sympatie k hnutiu smerujúcemu k potlačeniu základných práv a slobôd… Paradoxne v centrálnom registry zmlúv je bez mála 100 zmlúv s rovnakou čiastkou, posledná zo 14. 4. 2022 – Ministerstvo obrany SR

Dokumenty a hlasovanie: Parlamentná tlač 1084

Od admin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *