Nájdete nás na telegram odysee youtube

Euroústava – od Európy národov k jednému európskemu štátu – k centrálnej európskej vláde.

Vo viacerých európskych štátoch plánovali ohľadom zmluvy o Ústave pre Európu vyhlásiť referendá, prvé prebehli v Holandsku a Francúzsku, kde občania Euroústavu odmietli – dostala červenú (aspoň zatiaľ).

Slovenskí vládni politici, ale aj prevažná časť opozície nepovažovali za potrebné objasniť občanom SR podstatu tejto zmluvy. Nepovažovali za potrebné otvoriť túto tému v mediálnom priestore, v ktorej by dostali priestor zástancovia i odporcovia centralizácie Európy. A už vôbec nepovažovali za nutné, nechať prejaviť názor občanov SR ohľadom tak závažného kroku v celonárodnom referende. Nemôžeme sa čudovať, keď na Slovensku dlhodobo glorifikovaný politik vyzýva lídrov iných štátov, na odopretie práv občanov rozhodovať o svojom osude.

(Odovzdávanie kompetencií komu? Predsedníčka EK – neoficiálna prezidentka EU Ursula von der Leyen v minulosti vyšetrovaná pre korupciu, kde dôkazový materiál, úradný telefón – najskôr sa nemohol nájsť, potom údajne nepoznali PIN a nakoniec boli z neho vymazané dáta – jej materská (vládna) strana ju zbavila obvinení, obdobná situácia aj minulý rok ohľadom komunikácie s riaditeľom Pfizer)

Pripravuje sa centralizácia aj ohľadom pandémii – Ústava WHO – ak ju jednotlivé štáty schvália, bude mať v prípade prírodných katastrof, alebo pandémii prednosť pred ústavami jednotlivých štátov!! Ak bude zmluva o Ústave WHO predložená na schválenie v Slovenskom parlamente, dopadne hlasovanie inak ako v prípade Euroústavy?

Dokumenty a hlasovanie: Parlamentná tlač 932

Predseda vlády: M. Dzurinda, podpredsedovia: I. Mikloš, J. Malchárek, P. Rusko, R. Nemcsics, P. Csáky hlasovali ZA.

Od admin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *