Nájdete nás na telegram odysee youtube

Súdny senát (USA) 4. Augusta 2022 vydal príkaz, ktorý zjednocuje viac ako 31 samostatných žalôb proti spoločnosti Merck. Žaloba sa týka nežiaducich reakcií, ktoré mali byť spôsobené vakcínou Gardasil HPV. Spoločnosť Merck mala proti zjednoteniu žalôb námietky. Jeden z argumentov bol, že „publicita okolo súdneho sporu by rozšírila dezinformácie o vakcínach a zvýšila váhavosť voči očkovaniu.“ Senát ich námietky, zamietol. Proces by mal začať v roku 2023.

V žalobách sa okrem iného uvádza:

  • Spoločnosť Merck zamlčala dôležité informácie týkajúce sa bezpečnosti a účinnosti Gardasilu.
  • Spoločnosť Merck nevykonala základné „vedecké a lekárske výskumy a štúdie týkajúce sa bezpečnosti a účinnosti vakcíny Gardasil, ako to vyžadujú predpisy FDA.
  • Spoločnosť Merck zneužívala strach z rakoviny na nabádanie dievčat a mladých žien k očkovaniu vakcínou Gardasil, ako prevenciu proti rakovine krčka maternice.

Gardasil je vakcína proti ľudskému papilomavírusu (HPV) vyvinutá spoločnosťou Merck & Co. Americký Úrad pre kontrolu potravín a liečiv (FDA) udelil tejto vakcíne podozrivo rýchle schválenie na prevenciu niekoľkých kmeňov HPV vrátane dvoch kmeňov považovaných za vysoko rizikové pre rakovinu krčka maternice.

Od schválenia v roku 2006 sa však Gardasil spája so závažnými vedľajšími účinkami, medzi ktoré patrí okrem iných smrť a paralýza.

Klinické štúdie

V klinických štúdiách vakcíny Gardasil spoločnosť Merck „obohatila“ placebo o amorfný hydroxyfosfát síran hlinitý (AAHS), neurotoxín. Výsledkom bolo, že približne rovnaký počet subjektov v skupine s vakcínou a v skupine s placebom trpel nežiaducimi reakciami. To umožnilo, aby sa nežiaduce reakcie v oboch skupinách javili podobne a vyvolali dojem, že vakcína Gardasil HPV je „rovnako bezpečná ako placebo“. V skutočnosti významný počet subjektov v oboch liečebných skupinách trpel mnohými vážnymi zdravotnými stavmi, vrátane symptómov autoimunitného ochorenia.

27. júla 2018 BMJ Evidence-Based Medicine zverejnila analýzu vykonaných skúšok vakcín proti HPV. Lars Jørgensen a Peter Gøtzsche z Nordic Cochrane Center a Tom Jefferson z Oxfordského centra pre medicínu založenú na dôkazoch – všetci skúsení výskumníci dospeli k záveru:

  • Žiadna z 26 klinických štúdií vakcíny proti HPV zahrnutých do prehľadu nepoužila skutočné neaktívne placebo.
  • Takzvané placebo obsahovalo adjuvans s obsahom hliníka plus ďalšie zložky, ktoré skresľovali alebo vylučovali akúkoľvek snahu o zistenie nežiaducich účinkov spôsobených vakcínou.
  • Mnoho žien s anamnézou imunologických porúch alebo porúch nervového systému bolo zo štúdií vylúčených…

V apríli 2018 predniesol Prof. Peter Gøtzsche, riaditeľ Nordic Cochrane Centre prednášku o HPV vakcínach

The HPV Vaccine On Trial : Seeking Justice For A Generation Betrayed

Kniha od Mary Holland, M.A., J.D. (odborníčka v oblasti práva a vzdelávania), Kim Mack Rosenberg (J.D.  súkromná právnička), Eileen Iorio (prax v oblasti financií a zdravotníctva)

Prevratný sprievodca vakcínou proti HPV a vedou, bezpečnosťou a obchodom, ktorý je za tým.

Kniha je napísaná jednoduchým jazykom a je určená všetkým, ktorých sa to týka – rodičom, pacientom, lekárom, sestrám, vedcom, zdravotníckym organizáciám, vládnym úradníkom a školám.

Autorky podrobne skúmali údaje z klinických skúšok, vládne schválenia, reklamu a hlásenia o závažných nežiadúcich účinkoch z Japonska, Austrálie, Kolumbie, Indie, Írska, Spojeného kráľovstva a Dánska.

Vakcína HPV prináša farmafirmám ročné tržby viac ako 2,5 miliardy dolárov, čo dostatočne veľká motivácia na to, aby sa snažili udržať tento produkt na trhu.

Merck patrí medzi najpokutovanejšiu farmaceutickú spoločnosť na svete. Kauza Viox: Krátko po uvedení na trh Merck vo svojej štúdii zistil, že ich liečivo spôsobuje zvyšné riziko infarktov, MLČALI – miliardové tržby boli až príliš veľkou motiváciu. Produkt bol z trhu stiahnutý až po piatich rokoch. Približne 27 000 súdnych sporov týkajúcich sa zodpovednosti za výrobok Vioxx urovnali sumou 4,85 miliardy dolárov.

Vo výpovedi senátneho výboru USA krátko po tom, ako bol Vioxx stiahnutý, David Graham vtedajší námestník riaditeľa pre vedu a medicínu… odhadoval, že v USA utrpelo srdcovým infarktom alebo mŕtvicou v dôsledku užitia lieku Vioxx 88 000 až 139 000 ľudí, pričom 30 až 40% z nich mohlo byť smrteľných.

Od admin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *