Nájdete nás na telegram odysee youtube

Brook Jacksonová (informátorka) podala v auguste 2021 sťažnosť na okresný súd v Texase, v ktorej tvrdila, že spoločnosti Pfizer, Ventavia a ICON zámerne zatajili zásadné informácie, ktoré spochybňujú bezpečnosť a účinnosť ich vakcíny COVID-19.

Dokumenty, ktoré poskytla súdu obsahovali dôkazy o sfalšovaných údajoch, o zlyhaní zaslepených pokusov a iný dôkazový materiál.

Žaloba je pozastavená na základe návrhu obžalovaných na zamietnutie prípadu.

Návrh na zastavenie prípadu je unikátna. Právnik zastupujúci  B. Jacksonovú uviedol, že Pfizer tvrdí, že súd by mal zamietnuť žalobu Jacksonovej o údajnom podvode, pretože americká vláda vedela o previneniach, ale naďalej obchodovala s výrobcom vakcín.

V roku 2016 došlo v USA k určitým úpravám právneho princípu známeho ako „ závažnosť “.

Defakto, spoločnosti môžu podvody prechádzať, pokiaľ im vláda vypíše šek aj napriek tomu, že o podvode vie. Legalizácia podvodu?

Barnes, zastupujúci právnik Jacksonovej uviedol, že jeho právnický tím podá v auguste námietku proti návrhu spoločnosti Pfizer na odvolanie, sudca môže rozhodnúť o návrhu na odvolanie do jesene 2022.

Brook Jacksonová je audítorkou klinických štúdií, zastávala pozíciu riaditeľky prevádzky, s viac, ako 15-ročnými skúsenosťami v koordinácii a riadení klinického výskumu nastúpila do Ventavie na post regionálnej riaditeľky. Ventavia Research Group, vykonávala klinické testovanie očkovacej látky Pfizer.

Jacksonová bola šokovaná prístupom a závažnými pochybeniami počas klinického testovania. Na, čo  opakovane upozorňovala spoločnosť, ale bez odozvy. 25. septembra 2020 telefonovala do FDA (vládna lieková agentúra), aby upozornila na nedostatky, ktoré ešte spísala a poslala emailom, ešte v ten deň bola z Ventavie prepustená. FDA žiadnu kontrolu nevykonala! 11. decembra 2020 dostala očkovacia látka Pfizer COVID-19 v USA podmienečnú registráciu.

Interné firemné dokumenty, nahrávky, fotky poskytla aj The BJM (britský vedecký, recenzovaný lekársky týždenník), ktorý poveril investigatívneho novinára na napísanie článku, ktorý bol následne recenzovaný a zverejnený. Článok bol facebookom vyhodnotený ako hoax, bez adekvátneho zdôvodnenia, bez reakcie na dotaz BJM. Dvaja bývalí zamestnanci Ventavie anonymne hovorili s The BMJ zo strachu z odvety a straty pracovných vyhliadok v úzko prepojenej výskumnej komunite. Obaja potvrdili Jacksonovej sťažnosti.

V roku 2007 Úrad generálneho inšpektora Ministerstva zdravotníctva a sociálnych služieb zverejnil správu o dohľade FDA nad klinickými skúškami vykonanými v rokoch 2000 až 2005. Správa zistila, že FDA skontrolovala iba 1 % miest klinických skúšok!!

Situácia sa udiala pár týždňov pre tým, ako FDA udelila očkovacej látke COVID-19 od spoločnosti Pfizer podmienečnú registráciu. Vyšetrovanie mohlo mať negatívny vplyv na schvaľovací proces a dá sa predpokladať, že by to naštrbilo „vieru“ vo vakcíny.

Farmaceutický gigant Pfizer patrí medzi najpokutovanejšiu farmaceutickú spoločnosť v USA, len od roku 2000 zaplatili na pokutách 10, 2 miliárd dolárov. Podplácanie, protizákonná propagácia liečiv na neschválené použitie, falšovanie či zatajovanie údajov z klinických skúšok.

Od admin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *