Nájdete nás na telegram odysee youtube

Zmocnenci Európskej únie sa budú neustále zaoberať jednou vecou, posilňovaním svojich právomocí s cieľom vytvorenia spojených štátov európskych – dostať európske národy a ich bohatstvá pod kontrolu centralizovanej vlády. 

Euroústava stroskotala na referendách vo Francúzsku (máj 2005) a Holandsku (jún 2005). V marci 2007 Angela Merkelová (nemecká kancelárka), spustila zrýchlenú kampaň s cieľom dosiahnuť, aby vlády EÚ do jedného roka schválili európsku ústavu bez využitia národných referend. Aby nedošlo ku kontroverziám, už sa to nevolá ústava.

Tieňový minister zahraničných vecí Veľkej Británie William Hague obvinil vládu z „politického podvodu s odhalenou tvárou“ za pokus vykresliť novú zmluvu ako odlišnú od ústavy EÚ, „240 z 250 ustanovení je úplne rovnakých“.

Koná sa jediné referendum a to v Írsku, občania v referende Lisabonskú zmluvu odmietnu.

Z právneho hľadiska zmluva nemôže platiť, aj napriek tomu v ďalších štátoch EU ratifikácia pokračuje, už sa vie, že referendum v Írsku sa bude opakovať – to druhé dopadlo podľa želania zmocnencov EU. Ak by už prvé referendum v Írsku dopadlo z pohľadu bruselských byrokratov dobre a oponenti by požadovali opakovanie, bolo by im umožnené?

Veľká Británia: Rozhodnutie Gordona Browna podpísať Lisabonskú zmluvu predstavuje bezprecedentné postúpenie slobody zásadne nedemokratickému nadnárodnému subjektu. Dokonca aj Európsky kontrolný výbor Dolnej snemovne dospel k záveru, že nová zmluva vynecháva len dve zo 447 ustanovení starej ústavy. Lisabon pripravuje pôdu pre vytvorenie funkcie ministra zahraničných vecí Európskej únie na čele zahraničnej služby a diplomatického zboru EÚ, pričom Británia obetuje právo veta pri rozhodovaní EÚ v 40 oblastiach politiky.

Bez verejnej diskusie, bez možnosti občanov SR prejaviť svoj názor v referende „slovenská“ vláda odsúhlasila zmluvu – prezident ratifikoval.

Predseda vlády: R. Fico, podpredsedovia: D. Čaplovič, R. Kaliňák, J. Mikolaj, Š. Harabin, V. Petríková hlasovali ZA

Dokumenty a hlasovanieParlamentná tlač 520

Od admin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *