Nájdete nás na telegram odysee youtube

NR SR v zrýchlenom konaní odhlasovala na území Slovenskej republiky zriadenie (dočasne) priestorov, v ktorých sa má vykonávať vojenská letecká prevádzka vykonávajúca vojenské misie realizované lietadlami a dronmi členských štátov NATO.

V návrhu, ako celku poslanci odhlasovali napr. aj: Fyzická osoba, ktorá nie je štátnym občanom SR musí pred vznikom pracovného pomeru preukázať splnenie podmienky bezúhonnosti, a to predložením výpisu z registra trestov… vydaným štátom, ktorého je občanom. Vzhľadom na situáciu, štátnym občanom Ukrajiny alebo rodinným príslušníkom štátneho občana Ukrajiny postačuje na preukázanie bezúhonnosti čestné prehlásenie… (Prizná sa recidivista, pedofil, násilník, vrah, pašerák drog či zbraní k tomu, že bol trestaný na základe svojej cti a svedomia?)

Podľa GLOBAL ORGANIZED CRIME bola Ukrajina v roku 2021, v miere kriminality na 3. priečke zo 44 štátov Európy. Podľa správy je Ukrajina tranzitným zdrojom a cieľovým bodom obchodovania s ľuďmi, ktorý je v krajine mimoriadne rozšírený… Ukrajina sa považuje za jeden z najväčších trhov obchodovania so zbraňami v Európe… Okrem toho, že Ukrajina je dôležitou tranzitnou krajinou, má pomerne veľkú spotrebiteľskú základňu heroínu. Ukrajina je predovšetkým cieľovou krajinou pre syntetické drogy a psychotropné látky, najmä stimulanty amfetamínového typu, časť dodávok zabezpečuje miestna ilegálna výroba. Tento trh za posledné desaťročie (2010–2020) rýchlo vzrástol… Existujú dôkazy o početných marihuanových plantážach po celej krajine… Skupiny mafiánskeho typu na Ukrajine disponujú rozsiahlym politickým vplyvom a údajne majú prístup k viacerým úrovniam štátu…

To, že sú na Slovensku vozidlá a jazdné súpravy registrované na Ukrajine oslobodené od úhrady diaľničnej známky či bezplatná zdravotná starostlivosť, príspevky na bývanie či iná podpora pre odídencov z Ukrajiny je vcelku pochopiteľné, ale veľké množstvo Slovákov žasne na tým, aká štedrá a tolerantná zrazu dokáže byť vláda SR. Vďaka vládnym protipandemickým opatreniam (ktoré vládni predstavitelia sami radi porušovali) prišlo veľa ľudí o živobytie, došlo k vyhláseniu množstva bankrotov, a odškodnenie? Veľa ľudí pomáha utečencom ako vie, žiaľ obrovské množstvo občanov SR a ich počet rapídne narastá taktiež potrebuje pomoc, na tých „vláda“ akosi stále zabúda – k občanom ktorí tvorili a tvoria hodnoty, živia štátnu správu teda aj ich, sa správajú ako k občanom už ani nie druhej, ale tretej kategórie.

Hlasovania a dokumenty tu: Parlamentná tlač 948

Poslanci: OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti

Poslanci SMER – sociálna demokracia

Poslanci Sloboda a Solidarita

Poslanci SME RODINA

Poslanci: Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko

Nezaradení poslanci

Od admin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *