Nájdete nás na telegram odysee youtube

Laureát Nobelovej ceny za mier za rok 1952. Schweitzer bol vynikajúcim organistom vtedajšej doby. Zaujímal sa najmä o hudbu Johanna Sebastiana Bacha. Už v deviatich rokoch hral pri bohoslužbách na organe v alsaskom Gunsbachu a, ako stredoškolský študent sa začal zoznamovať s Bachovým dielom. Vyvinul jednoduchý štýl hudobného prevedenia, ktorým sa snažil pochopiť hĺbku toho, čo Bachova hudba predstavovala. Svoju interpretáciu opieral hlavne o Bachove náboženské zámery jednotlivých skladieb, ktoré dôkladne skúmal. Počas svojich štúdií u Charlesa-Marie Widora v Paríži privádzal svojho učiteľa do úžasu pri vysvetľovaní obrazov obsiahnutých v Bachových chorálových prelúdiách prostredníctvom hymnických textov, ktoré by mali byť spievané spolu s týmito melódiami.

Bol aktivistom za záchranu starých orgánov, vynikajúcim organistom a mal mnoho koncertov po Európe, financie získané z koncertov vložil do nemocnice v Lambarén – ktorú tam založil spoločne so svojou ženou, Lambarén sa nachádza sa v súčasnej Gabonskej republike.

Si taký mladý, ako tvoja sebadôvera a taký starý ako tvoj strach. Si taký mladý ako tvoja nádej a taký starý ako tvoja malovernosť. Si taký mladý ako tvoja láska a taký starý ako tvoje sebectvo.

Etika nie je nič iné než úcta k životu.

Snažte sa vždy robiť niečo dobré. Každý človek musí hľadať, aby si uvedomil svoju  pravú hodnotu.

Pravda nemá žiadny zvláštny čas. Jej hodina je teraz a vždycky.

Ako vlna nejestvuje sama osebe, ale vždy je súčasťou pohybu oceánu, tak ani my nemôžeme prechádzať životom sami, ale vždy máme účasť na skúsenosti života, ktorý pôsobí všade vôkol nás.

Žiadna budúcnosť nenapraví, čo premeškáš v prítomnosti.

Žiaden slnečný lúč sa nestratí, ale zeleň ktorú prebúdza, potrebuje čas aby vzklíčila.

Ak niečo príliš milujete, nechajte to odísť. Ak sa to k vám vráti späť, tak to tak malo byť. Ak nie, nebolo tomu priané.

Kým človek nerozšíri kruh svojho súcitu na všetko živé, sám nenájde pokoj.

Poznať sa neznamená, že musíme o sebe všetko vedieť, ale že sa vzájomne milujeme, spoliehame sa na seba a jeden druhému veríme.

Dobrý príklad nie je jednou z možností ovplyvniť iných ľudí. Je to jediná možnosť.

Úspech nie je kľúčom k šťastiu. Šťastie je kľúčom k úspechu. Ak máte radi to, čo robíte, budete úspešní.

Jedine v dobe, ktorá prináša odvahu k pravde, môže pravda pôsobiť ako duchovná sila, základom duchovného života nemôže byť nič iné, ako pravda.

Urobte niečo úžasné, ľudia to možno napodobnia.

Neustála láskavosť dokáže veľa. Tak ako slnko roztápa ľad, láskavosť spôsobuje, že sa nedorozumenia, nedôvera a nepriateľstvo vyparujú.

Úcta k životu je najvyššia instancia.

Pokora je schopnosť vnímať s úctou aj najmenšie veci života.

Jediné, čo bude dôležité, keď odídeme, budú stopy lásky, ktoré sme zanechali.

Naozaj šťastní sú tí, ktorí hľadali cestu k službe iným a túto cestu našli.

Od admin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *